Bloemhof se personeelkorps bestaan uit 77 lede.  Daar is 45 opvoeders, 21 administratiewe en 11 tereinpersoneel.

Personeel (alfabeties volgens van)

A-E

me. René Badenhorst
Afrikaans & skeppende kuns
renebadenhorst@bloemhofschool.co.za

me. Renée Bezuidenhout
Lewenswetenskappe
bezuidenhout@bloemhofschool.co.za

me. Dalene Bosman
Musiek (vakhoof)
dalbos@bloemhofschool.co.za

me. Zané Burger
Verbruikerstudie, tegnologie, rekenaarstudie & skeppende kuns
zane@bloemhofschool.co.za

me. Desiré Coetzee
Wiskunde (vakhoof)
desire@bloemhofschool.co.za

me. Marcia Combrink
Duits
marcom@bloemhofschool.co.za

me. Illse Davids
Sportbestuurder: Hokkie & Swem
illse@bloemhofschool.co.za

me. Venessa de Beer
Mediasentrumbestuurder
venessa@bloemhofschool.co.za

me. Steffy Delmage
Frans
steffy@bloemhofschool.co.za

me. Maryna de Waal
Skakelbeampte: Bloemhofbond
maryna@bloemhofschool.co.za

mnr. Jonathan Edmonds
Sportbestuurder: Tennis
tennis@bloemhofschool.co.za

mnr. Gideon (Gielie) Engelbrecht
Fasiliteitsbestuurder
admin@bloemhofschool.co.za

me. Betti Erasmus
RTT & rekenaarvaardigheid (vakhoof)
betti@bloemhofschool.co.za


F–J

me. Yolanda Fouché
Sekretaresse en algemene navrae
admin@bloemhofschool.co.za

dr. Marcelle Geldenhuys
Lewenswetenskappe & natuurwetenskap
marcelle@bloemhofschool.co.za

dr. André Gerber
Dramatiese kunste
andre@bloemhofschool.co.za

me. Renée Geusteyn
isiXhosa & skeppende kuns
renee@bloemhofschool.co.za

me. Ertru Hattingh
Tegnologie (vakhoof)
ertru@bloemhofschool.co.za

mnr. Johan Jacobs
Lewenswettenskappe, natuurwetenskap, wiskunde & wiskundige geletterdheid
johan@bloemhofschool.co.za

me. Louise Joubert
Afrikaans (vakhoof)
louise@bloemhofschool.co.za


K–O

me. Elbie Keller
Wiskunde
elbie@bloemhofschool.co.za

me. Carina Kilian
Wiskunde
carkil@bloemhofschool.co.za

me. Jenny King
Sportbestuurder: Hoëprestasie Sport en -beplanning
jenny@bloemhofschool.co.za

mnr. Anthony Kitching
Aardrykskunde & geografie (vakhoof)
anthony@bloemhofschool.co.za

me. Beryl Korver
Engels
beryl@bloemhofschool.co.za

me. Mariena Kotze
Argivaris
argief@bloemhofschool.co.za

me. Elana Kruger
EBW & ekonomie (vakhoof)
elana@bloemhofschool.co.za

me. Joan le Roux
Afrikaans
joan@bloemhofschool.co.za

me. Julie Longden
Sportbestuurder: Atletiek & Landloop
atletiek@bloemhofschool.co.za

me. Mitzi Marais
LWO
marais@bloemhofschool.co.za

mnr. Stephan Meyer
Kommunikasiebestuurder
stephan@bloemhofschool.co.za


P–T

me. Rina Paul
Wiskunde
rinpau@bloemhofschool.co.za

me. Talana Pieterse
Engels & skeppende kuns
talana@bloemhofschool.co.za

mnr. Leon Piron
Kultuurbestuurder
leon@bloemhofschool.co.za

mnr. Carl Potgieter
IGO (vakhoof)
carl@bloemhofschool.co.za

me. Liezl Potgieter
Rekeningkunde & EBW; sportbestuurder: waterpolo
liezl@bloemhofschool.co.za

me. Nina Reynolds
Wiskunde
nina@bloemhofschool.co.za

me. Marijke Roos
Musiek
marijke@bloemhofschool.co.za

me. Amoré Steyn
Musiek & skeppende kuns: musiek
amore@bloemhofschool.co.za

me. Clarisa Steyn
Fisiese wetenskappe (vakhoof)
claste@bloemhofschool.co.za

me. Deirdré Stubbe
Betaalkantoor: Betalings en debiteure
betalings@bloemhofschool.co.za

me. Erika Stevens
Betaalkantoor: Betalings en debiteure
eriste@bloemhofschool.co.za

me. Mari-Louise Swarts
Finansiële bestuurder
finbestuur@bloemhofschool.co.za


U–Z

me. Adéle Uys
Sekretaresse en navrae: toelatings
info@bloemhofschool.co.za

me. Anneke van der Merwe
Geskiedenis (vakhoof)
anneke@bloemhofschool.co.za

me. Almaré van der Vyver
Sportbestuurder: Netbal & Waterpolo
almare@bloemhofschool.co.za

me. Elzabé van der Watt
LWO (vakhoof)
elzabe@bloemhofschool.co.za

me. Wilna van Heerden
Skoolhoof
wilna@bloemhofschool.co.za

mnr. Kobie van Jaarsveld
Assistent tot die fasiliteitebestuurder
kobie@bloemhofschool.co.za

me. Lizanne van Rooyen
Rekeningkunde (vakhoof) & ekonomie
lizanne@bloemhofschool.co.za

me. Santjie van Vuuren
Afrikaans
santjie@bloemhofschool.co.za

me. Marisa van Wyk
Afrikaans
marisav@bloemhofschool.co.za

me. Suné van Wyk
Musiek
sunvwy@bloemhofschool.co.za

mnr. Eon Venter
Wiskunde & tutor: A-Levels Wiskunde
eon@bloemhofschool.co.za

me. Winnie Viljoen
Adjunkhoof & Engels
winnie@bloemhofschool.co.za

me. Suna Wiese
Engels & tutor:  A-Levels Engels
suna@bloemhofschool.co.za

me. Ilze Wright
Verbruikerstudie (vakhoof)
ilze@bloemhofschool.co.za

me. Brenda Zietsman
Engels (vakhoof)
brenda@bloemhofschool.co.za

OPVOEDERS (volgens vakgebied)

AFRIKAANS

me. Louise Joubert (vakhoof)
louise@bloemhofschool.co.za

me. René Badenhorst
renebadenhorst@bloemhofschool.co.za

me. Joan le Roux
joan@bloemhofschool.co.za

me. Santjie van Vuuren
santjie@bloemhofschool.co.za

me. Marisa van Wyk
marisav@bloemhofschool.co.za


ENGELS

me. Brenda Zietsman (vakhoof)
brenda@bloemhofschool.co.za

me. Beryl Korver
beryl@bloemhofschool.co.za

me. Talana Pieterse
talana@bloemhofschool.co.za

me. Winnie Viljoen
winnie@bloemhofschool.co.za

me. Suna Wiese
suna@bloemhofschool.co.za


ANDER TALE

me. Marcia Combrink (Duits)
marcom@bloemhofschool.co.za

me. Steffy Delmage (Frans)
steffy@bloemhofschool.co.za

me. Renée Geusteyn (isiXhosa)
renee@bloemhofschool.co.za


WISKUNDE & WISKUNDIGE GELETTERDHEID (WG)

me. Desiré Coetzee (vakhoof)
desire@bloemhofschool.co.za

mnr. Johan Jacobs
johan@bloemhofschool.co.za

me. Elbie Keller
elbie@bloemhofschool.co.za

me. Carina Kilian
carkil@bloemhofschool.co.za

me. Rina Paul 
rinpau@bloemhofschool.co.za

me. Nina Reynolds
nina@bloemhofschool.co.za

mnr. Eon Venter
eon@bloemhofschool.co.za


FISIESE WETENSKAPPE & NATUURWETENSKAP (NW)

me. Clarisa Steyn
Fisiese wetenskappe (vakhoof)
claste@bloemhofschool.co.za

dr. Marcelle Geldenhuys
marcelle@bloemhofschool.co.za

mnr. Johan Jacobs
johan@bloemhofschool.co.za


LEWENSWETENSKAPPE

me. Renée Bezuidenhout
Lewenswetenskappe
bezuidenhout@bloemhofschool.co.za

dr. Marcelle Geldenhuys
marcelle@bloemhofschool.co.za

mnr. Johan Jacobs
johan@bloemhofschool.co.za


SOSIALE WETENSKAPPE

mnr. Anthony Kitching (vakhoof: aardrykskunde & geografie)
anthony@bloemhofschool.co.za

me. Anneke van der Merwe (vakhoof: geskiedenis)
anneke@bloemhofschool.co.za


EKONOMIESE EN BESTUURSWETENSKAPPE (EBW) & EKONOMIE

me. Elana Kruger (vakhoof)
elana@bloemhofschool.co.za

me. Liezel Potgieter
liezl@bloemhofschool.co.za

me. Lizanne van Rooyen
lizanne@bloemhofschool.co.za


REKENINGKUNDE

me. Lizanne van Rooyen (vakhoof)
lizanne@bloemhofschool.co.za

me. Marianne Barnard
Rekeningkunde
marianne@bloemhofschool.co.za

me. Liezl Potgieter
liezl@bloemhofschool.co.za


LEWENSORIËNTERING (LWO)

me. Elzabé van der Watt (vakhoof)
elzabe@bloemhofschool.co.za

me. Mitzi Marais
marais@bloemhofschool.co.za


TEGNOLOGIE

me. Ertru Hattingh (vakhoof)
ertru@bloemhofschool.co.za

me. Zané Burger
zane@bloemhofschool.co.za


VERBRUIKERSTUDIE

me. Ilze Wright (vakhoof)
ilze@bloemhofschool.co.za

me. Zané Burger
zane@bloemhofschool.co.za


REKENAARSTUDIE & REKENAARTOEPASSINGSTEGNOLOGIE (RTT)

me. Betti Erasmus (vakhoof)
betti@bloemhofschool.co.za

me. Zané Burger
zane@bloemhofschool.co.za


MUSIEK

me. Dalene Bosman (vakhoof)
dalbos@bloemhofschool.co.za

me. Marijke Roos
marijke@bloemhofschool.co.za

me. Amoré Steyn
amore@bloemhofschool.co.za

me. Suné van Wyk 
sunvwy@bloemhofschool.co.za


DRAMATIESE & VISUELE KUNSTE

dr. André Gerber (vakhoof: dramatiese kunste)
andre@bloemhofschool.co.za

Visuele Kunste en Ontwerp – PJ Olivier Kunssentrum
admin@artschool.za.net | 021 886 4854


SKEPPENDE KUNS

me. Zané Burger (skeppende kuns: drama)
zane@bloemhofschool.co.za

me. René Badenhorst (skeppende kuns: drama)
renebadenhorst@bloemhofschool.co.za

me. Renée Geusteyn (skeppende kuns: drama)
renee@bloemhofschool.co.za

me. Talana Pieterse (skeppende kuns: drama)
talana@bloemhofschool.co.za

me. Amoré Steyn (skeppende kuns: musiek)
amore@bloemhofschool.co.za

Skeppende kuns: kuns – PJ Olivier Kunssentrum
admin@artschool.za.net | 021 886 4854


INGENIEURSGRAFIKA EN -ONTWERP (IGO)

mnr. Carl Potgieter (vakhoof)
carl@bloemhofschool.co.za

René Badenhorst

Opvoeder: 
Afrikaans & Skeppende Kuns (drama)

Reneé Bezuidenhout

Vakhoof:
Lewenswetenskappe

Dalene Bosman

Vakhoof:
Musiek

Zané Burger

Opvoeder: 
Verbruikerstudie, Tegnologie, Rekenaarstudie & Skeppende Kuns (drama)

Desiré Coetzee

Vakhoof:
Wiskunde

Graadhoof: graad 10

Marcia Combrink

Vakhoof:
Derde tale & opvoeder: Duits

Illse Davids

Sportbesuurder:
Hokkie & Swem

Venessa de Beer

Mediasentrumbestuurder
& bibliotekaresse

Steffy Delmage

Opvoeder
Frans

Maryna de Waal

Skakelbeampte:
Bloemhofbond

Jonathan Edmunds

Sportbestuurder:
Tennis

Gideon Engelbrecht

Fasiliteitsbestuurder

Betti Erasmus

Vakhoof:
Rekenaartoepassingstegnologie

Yolanda Fouché

Sekretaresse
& algemene navrae

Marcelle Geldenhuys

Opvoeder:
Lewenswetenskap & Natuurwetenskap

André Gerber

Vakhoof:
Dramatiese Kunste

Renée Geustyn

Opvoeder:
isiXhosa & Skeppende Kuns (drama)

Ertru Hattingh

Vakhoof:
Tegnologie

Johan Jacobs

Departementshoof & Opvoeder:
Lewenswettenskappe, Natuurwetenskap, Wiskunde & Wiskundige Geletterdheid

Louise Joubert

Vakhoof:
Afrikaans & Graadhoof: graad 12

Elbie Keller

Departementshoof & Opvoeder:

Wiskunde

Carina Kilian

Opvoeder:
Wiskunde & Wiskundige Geletterdheid

Jenny King

Sportbestuurder:
Hoë prestasie sport en -beplanning

Anthony Kitching

Opvoeder:
Aardrykskunde & Geografie

Beryl Korver

Opvoeder:
English Home & First Additional Language

Marina Kotze

Argivaris

Elana Kruger

Opvoeder:
EBW & vakhoof: Ekonomie
graadhoof: Graad 11

Joan le Roux

Superintendent: Huis Bloemhof & Opvoeder:
Afrikaans Huistaal

Julie Longden

Sportbestuurder:
Atletiek & Landloop

Mitzi Marais

Opvoeder:
Lewensoriëntering

Stephan Meyer

Kommunikasiebestuurder

Rina Paul

Opvoeder: 
Wiskunde

Talana Pieterse

Opvoeder:
English First Additional Language

Leon Piron

Kultuurbestuurder

Carl Potgieter

Opvoeder:
Ingenieursgrafika en -ontwerp

Liezl Potgieter

Opvoeder:
Rekeningkunde & EBW

Nina Reynolds

Opvoeder:
Wiskunde & Wiskundige Geletterdheid

Marijke Roos

Opvoeder:
Musiek

Amoré Steyn

Opvoeder:
Musiek & Skeppende Kuns (musiek)

Clarisa Steyn

Vakhoof:
Fisiese Wetenskappe

Deirdré Stubbe

Betaalkantoor:
Debiteure

Erika Stevens

Betaalkantoor:
Krediteure

Mari-Louise Swarts

Betaalkantoor:
Finansiële Bestuurder

Adéle Uys

Sekretaresse
& navrae:  toelatings

Anneke van der Merwe

Opvoeder:
Geskiedenis & Graadhoof: Graad 9

Almaré van der Vyver

Sportbestuurder:
Netbal & Waterpolo

Elzabé van der Watt

Vakhoof:
Lewensoriëntering

Wilna van Heerden

Skoolhoof

Kobie van Jaarsveld

Assistent tot die
Fasiliteitsbestuurder

Lizanne van Rooyen

Opvoeder:
Rekeningkunde & Ekonomie

Santjie van Vuuren

Departementshoof & Opvoeder:

Afrikaans Huistaal

 

Marisa van Wyk

Opvoeder:
Afrikaans Huistaal

Suné van Wyk

Opvoeder:
Musiek & Skeppende Kuns (musiek)

Winnie Viljoen

Adjunkhoof
& Opvoeder: English First Additional Language

Eon Venter

Opvoeder:
Wiskunde

Suna Wiese

Opvoeder:
English Home Language

Ilze Wright

Departementshoof & Opvoeder:
Verbruikerstudie

Brenda Zietzman

Opvoeder:
English First Additional Language 
& Graadhoof:  Graad 8